Wyśpiewany sukces uczennic z PSP nr 1 w Pionkach

Konkurs zorganizował zarząd główny SANEPIDU

O zdrowiu, higienie, ekologii i żywieniu śpiewali uczestnicy X – jubileuszowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2015. Impreza miała miejsce we wtorek w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Zorganizowała ją tradycyjnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu wraz ze Starostwem Powiatowym.

W etapie powiatowym X Festiwalu Piosenki o Zdrowiu wzięło udział kilkuset uczniów z 22 szkół z terenu Radomia i powiatu radomskiego. – Mamy przedstawicieli 17 podstawówek i 5 gimnazjów – mówiła Małgorzata Gregorczyk, rzecznik prasowy radomskiego sanepidu.

 

Uczestników jubileuszowej edycji Festiwalu powitała dyrektor radomskiej stacji Lucyna Wiśniewska, a także Mirosław Ślifirczyk, starosta Powiatu Radomskiego.

Przyjaciele, osoby wspierające Festiwal Piosenki o Zdrowiu otrzymali pamiątkowe dyplomy- podziękowania. Za okazanie wsparcia w popularyzowaniu idei prozdrowotnych podziękowanie otrzymała także radomska redakcja "Echa Dnia”.

A co działo się na scenie podczas wtorkowego – jubileuszowego festiwalu? Jako pierwsi swoje występy mieli uczniowie szkół podstawowych.

Młodzież wykonała nie tylko piosenki o tematyce zdrowotnej, propagujące ekologię, higienę i prawidłowe nawyki żywieniowe, ale także zadbała o wyszukane przebrania i rekwizyty.

 

- Jury miało w tym roku wyjątkowo trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wokalny i dostarczali publiczności wielu wrażeń artystycznych – mówiła rzeczniczka radomskiego sanepidu

Nasza szkoła przygotowała piosenkę pt. ,,Spacer w lesie'' do której słowa ułożyła A.Kostrzewa. Choreografię opracowała uczennica Oliwia Derleta.

Piosenka opowiadał o tym , jak ważne jest korzystanie z dobrodziejstw otaczającej nas przyrody, a w szczególności naszego pięknego lasu.

Rywalizowaliśmy z 17 szkołami z powiatu radomskiego i wyśpiewaliśmy II miejsce.

Zaskoczenie było ogromne, ale bardzo radosne. Tym bardziej,że startowaliśmy w konkursie po raz pierwszy.

Uczennice:Julię Grzywacz, Sandrę Fafińską i Oliwię Derletę przygotowała Anna Kostrzewa

Jako nagrodę szkoła otrzymała aparat fotograficzny marki Nikon i radiomagnetofon marki Panasonic.

Specjalne podziękowanie należą się mamie Sandry Fafińskiej za uszycie rekwizytów do naszego występu.

 

Anna Kostrzewa

Joomla Templates by Joomla-Monster.com