Pasowanie na czytelnika

Dnia 12.03.2014r. w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika. Na wstępie pierwszaki  zostali zapoznani z biblioteką szkolną, z jej zbiorami oraz z zasadami poprawnego zachowania się w bibliotece. Następnie obejrzeli scenkę przygotowaną przez uczniów kl. Va i Vc, mówiącą o poszanowaniu książek. Odgadywali także postacie ze znanych  bajek Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, po którym nastąpiło wypożyczanie książek do domu.

Dzieci bardzo ucieszyły się z podarowanych im zakładek do książek. Każdy młody czytelnik otrzymał dyplom mianowania oraz list dla rodziców mówiący o potrzebie codziennego czytania.

Ma nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą wzorowymi czytelnikami. Życzę im, aby przygoda z książką trwała bardzo długo.

Renata Basaj

zapraszamy do galerii zdjęć.