Spotkanie z ratownikiem medycznym uczniów klasy IIIc

W dniu 18 grudnia 2013r. czekaliśmy z niecierpliwością na niezwykłego gościa. Był nim Ratownik Medyczny z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej - Pionki.

Podczas krótkiego szkolenia zostaliśmy zapoznani z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Mieliśmy okazję sami po otrzymanej instrukcji ćwiczyć na manekinie wykonanie masażu serca i sztucznego oddychania.

Wiemy, co trzeba zrobić przy krwotoku z nosa, skaleczeniu, omdleniu, utracie przytomności. Potrafimy sprawdzić puls, położyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji.

Znamy numery alarmowe i kolejne etapy  działań, gdy znajdziemy się na miejscu zdarzenia.

Nasze praktyczne ćwiczenia prezentują zdjęcia zamieszczone w galerii zdjęć. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Uczniowie klasy IIIc z wych. H. Krawiec