Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga

Podsumowano finał powiatowego etapu XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem ”Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga”.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku zagrożeń, a także zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. Coraz częstsze katastrofy naturalne stanowią prawdziwe zagrożenie dla człowieka i przyrody. Stąd też coraz więcej wyzwań stojących przed strażą pożarną i innymi służbami ratowniczymi.

Spośród 100 uprzednio nadesłanych prac, wyłoniono zwycięzców trzech grup wiekowych.. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Gola klasa VIc – opiekun plastyki- Anna Kostrzewa, oraz Aleksandra Pyryt klasa II a - opiekun Beata Ornat. Nagrody zostały ufundowane przez starostę radomskiego. Gratulujemy naszym podopiecznym i życzymy dalszych sukcesów.

20090529_kleska00_1.jpg

20090529_kleska02.jpg