Pasowanie pierwszaków na czytelników

W dniu 5 lutego 2009r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. W imprezie udział wzięli uczniowie klas pierwszych oraz ich starsi koledzy z kl. IVc, którzy wystąpili w roli aktorów.

Młodzi artyści przedstawili postacie z bajek. Jakich? – to właśnie było zadanie dla maluchów. Trzeba przyznać, że wywiązały się z tego znakomicie, bezbłędnie rozpoznając swoich książkowych bohaterów. Potem były scenki mówiące i poszanowaniu książek i regulaminie biblioteki. Wreszcie przyszedł moment najważniejszy – składanie przyrzeczenia przez przyszłych czytelników. Nie trzeba dodawać, że maluchy podchodziły do tego aktu z prawdziwa powagą. Natomiast samo pasowanie dokonało się poprzez dotknięcie ramienia ucznia długa zakładką wykonana przez starszych kolegów. Rzecz jasna odbyło się też wypożyczenie pierwszej książki. Potem na dowód zostania pełnoprawnym czytelnikiem, pierwszoklasiści otrzymali akty mianowania, zakładki do książek oraz listy okolicznościowe do rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć.