Półkolonia zimowa w PSP nr 1 w Pionkach.

UczestnicyFerie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowych, które miały miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

Pod hasłem „Nudzisz się? My nie!”, oraz „ Bądź aktywny” chętni uczniowie klas I- VIII z terenu miasta Pionki spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas. A chętnych nie brakowało…

        Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym  programie, który składał się  z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym. Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, oraz w budynku szkolnym. Uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek w formie obiadu. Nasi podopieczni brali udział w warsztatach muzycznych i plastycznych, zorganizowanych przez MOK, warsztatach fotograficznych i projekcjach filmowych,  organizowanych przez CAL, warsztatach przyrodniczych, kulinarnych, wycieczce do Straży Pożarnej, zajęciach z ratownikiem medycznym.  Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia na basenie, lodowisku, w grocie solnej, oraz na ściance wspinaczkowej.

Turnus minął bardzo szybko, a uczniowie i ich rodzice byli bardzo zadowoleni.

Niestety – wszystko co dobre, szybko się kończy…

 Beata Ornat

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com