Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Pierniki wykonane na zajęciachDzień 11 grudnia dla uczniów klasy II b był bardzo pracowity, bowiem tego dnia dzieci piekły pierniczki. W sali restauracji Vinylowa unosił się tego dnia zapach korzennych przypraw. Dzieci najpierw odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste  ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa.

Gdy wszystko było gotowe mali cukiernicy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto, wykrawali ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które upiekła nam w swojej kuchni pani Patrycja. Gdy
pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i kolorowymi, barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Szkoda, że nie wszystkie dotarły do domu tylko zagościły w naszych brzuszkach!!!

Serdecznie dziękujemy pani Patrycji Padewskiej za wspaniałe warsztaty kulinarne i naszym rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

 

Uczniowie klasy IIb z opiekunami: B. Ornat, J. Wiśniewska.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com