PÓŁKOLONIA LETNIA W PSP Nr 1 W PIONKACH

Uczestnicy półkoloniiUpragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to…… .oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami i kolegami, szczególnie, że tak długo pracowały zdalnie. Dlatego też dla 45 uczniów z klas I-III były zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 28 czerwca do 02 lipca 2021r. Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawowali pedagodzy z naszej szkoły, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wypoczynku.

Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym  programie, który składał się  z wielu atrakcyjnych propozycji  wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym.  Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nasi podopieczni brali udział w warsztatach muzycznych i plastycznych, zorganizowanych przez MOK, w zajęciach i warsztatach przyrodniczych, prowadzonych przez pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego, licznych i ciekawych zajęciach typu: lepienie z gliny, teatrzyk KAMISHIBAI, turniej gier sportowych i planszowych, zabawy sensoryczne, eksperymenty, wykonanie świeczki  z węzy pszczelej itp. Największą jednak atrakcją były  zabawy  na terenie Ośrodka Stawu Górnego w SPLASH PARKU. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków  w postaci obiadu, serwowane były owoce, ciasto,  napoje i lody. Na koniec każdy uczestnik  otrzymał prezent- niespodziankę.

Podsumowując muszę stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców. Tygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw i integracji.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kierownik półkolonii:

Beata Ornat