Światowy Dzień Ziemi w klasach 4-8

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia. W tym dniu na całym świecie odbywa się wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Nasza szkoła, pomimo obostrzeń związanych z pandemią, przyłączyła się do obchodów tego ważnego ekologicznego święta.

Klasy IV- VIII wraz z wychowawcami podjęły szereg różnorodnych działań mających na celu propagowanie postaw proekologicznych. Wychowawcy przeprowadzili lekcje, podczas których poruszyli m.in. tematykę konieczności dbania o nasz kruchy ekosystem. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy i prezentacje, a także sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quizy o tematyce ekologicznej. Zwieńczeniem tych zajęć były wykonane przez uczniów wszystkich klas liczne plakaty, zdjęcia, prezentacje, pocztówki, laurki- podziękowania dla Ziemi i inne prace.

 

Klasa IVb na zajęciach przyrody realizowała projekt „Jak pomóc Ziemi?” Powstała lista EKOZADAŃ do wykonania w każdym domu. Uczniowie zobowiązali się do dbania o naszą planetę.

 

Uczniowie klasy Va postanowili pokazać, w jaki sposób można dać drugie życie różnym przedmiotom. Powstały m.in. skarbonki z pudełeczek po kremach, szufladki na drobiazgi z opakowań po jogurtach i etui na komórkę ze starej koszulki.

 

Grupa uczniów klasy VIIIb zorganizowała akcję „Sprzątania świata” w celu uświadomienia lokalnej społeczności konieczności dbania o najbliższe otoczenie.

 

Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyły się wykłady oraz wirtualne warsztaty kulinarne zwracające uwagę na problem marnowania żywności, oraz warsztaty „ubraniowe”, zwracające uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody.

 

Wszystkie wymienione działania przybliżyły uczniom problemy naszej planety i były wspaniałymi lekcjami ekologii.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 oraz prezentacji wykonanych przez uczniów naszej szkoły

psp1.pionki.pl/images/aktualnosci/20210421_dzienZiemi/20210421_dzienziemi-6c.mp4

psp1.pionki.pl/images/aktualnosci/20210421_dzienZiemi/20210421_dzienziemi-zuziakunowska6c.pdf

psp1.pionki.pl/images/aktualnosci/20210421_dzienZiemi/20210421_dzienziemi-1.pptx

 psp1.pionki.pl/images/aktualnosci/20210421_dzienZiemi/20210421_dzienziemi-2.pptx

psp1.pionki.pl/images/aktualnosci/20210421_dzienZiemi/20210421_dzienziemi.odp

Joomla Templates by Joomla-Monster.com