Światowy Dzień Ziemi w klasach 0-3

Uczniowie klas 0-3 doskonale zdają sobie sprawę, że Ziemia to Skarb, a o Skarb trzeba dbać szczególnie i każdego dnia. W tym ważnym dniu jakim jest Światowy Dzień Ziemi cała społeczność szkolna kłania się nisko naszej planecie .Uczniowie podjęli wiele zadań i podeszli do tematu bardzo poważnie.

Podczas nauki zdalnej obejrzeli prezentacje, dotyczące Dnia Ziemi, wykonali piękne prace plastyczne .Nie zabrakło koncertów online -piosenki ekologiczne są naprawdę piękne, radosne i pouczające. Na zajęciach rozwiązywaliśmy zagadki, quizy, sudoku, odwiedziliśmy escape roomy-a, a wszystko dotyczyło naszej kochanej Ziemi.

Nasi uczniowie przeszli również do działań. Wykonali wiele dobrych uczynków dla Ziemi- sprzątali, segregowali odpady ,sadzili drzewka, wykonywali potrawy z resztek jedzenia, bo pamiętają, że jedzenia nie można marnować i wyrzucać. Była to akcja- Gotuję, nie marnuję-jako kontynuacja hasła-ZERO WESTE.

Nie zabrakło haseł, okrzyków związanych z ekologią –np.:

W JEDYNECZCE WIEDZĄ DZIECI JAK SIĘ SEGREGUJE ŚMIECI!

W JEDYNECZCE ROZUM MAMY-O PLANETĘ SWOJĄ DBAMY!

Na zakończenie tego dnia uczniowie z wielką radością wyszli na dwór, by nacieszyć oko naszą piękną okolicą, zapewne jutro na zdalnych lekcjach opowiedzą nam co ich w trakcie spacerów rodzinnych zauroczyło.

Dzieci obiecały ,że o nasz SKARB-ZIEMIĘ- będą dbały każdego dnia.:))

oraz wysłuchania piosenki w wykonaniu uczennicy naszej szkoły

psp1.pionki.pl/images/aktualnosci/20210421_dzienZiemi/20210421_dzienziemi-piosenka.mp4