Mała książka- wielki człowiek

W styczniu w  ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek” Instytut Książki przekazał wszystkim uczniom klas pierwszych naszej szkoły Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzą: broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

 

Celem tej kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, kształtowanie kompetencji językowych , umysłu i emocji czytelników, rozbudzanie ich wyobraźni, wrażliwości na drugiego człowieka, poszerzanie swoich zainteresowań, ale przede wszystkim nauka czytania.

Wierzymy, że Wyprawka Czytelnicza, która trafiła w ręce najmłodszych naszych uczniów okaże się najlepszym zaproszeniem do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych   

              Biblioteka szkolna

Joomla Templates by Joomla-Monster.com