V Edycja programu: „Być jak Ignacy”

Logo konkursu

 

 

Klasy VII i VIII od września biorą udział w kolejnej, piątej już edycji programu naukowego „Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczenie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.


W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Program ma zachęcić młodzież do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznają kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.


Zarejestrowaliśmy koło naukowe Klub Młodego Odkrywcy „Sputnik”, które działa w naszej szkole i realizujemy zajęcia zgodnie z przesłanymi scenariuszami. Wykonujemy też zadania, które znajdują się na platformie programu „Być jak Ignacy”, po zalogowaniu na swoje konto. Dzięki temu zajęcia mogą odbywać się zdalnie, a my zdobywamy cenne punkty. Na koniec każdego z czterech etapów należy przesłać pracę konkursową. Za powyższe działania przewidziane są cenne nagrody. Sam udział w programie jest również ciekawą formą edukacji naszego koła naukowego.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com