Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole.

Certyfikat# CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani  programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę.

Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych działań związanych z programowaniem.

 

 

Nasza szkoła również dołączyła do programu i zarejestrowała swój projekt  na mapie CODE WEEK. Uczniowie klasy 4b wraz z p. Drab rozpoczęli tę ciekawą przygodę na lekcjach języka angielskiego. Dzieci samodzielnie  ściągnęły aplikacje potrzebne do generowania i odczytywania kodów QR, tworzyły je, odszyfrowywały. Kolejne zajęcia będą pełne współzawodnictwa- będziemy przygotowywać grę i wygrywać! Wygrywać,  zdobywając nową wiedzę !

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com