Posłowie XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Posłowie Sejmu Dzieci i MłodzieżyJak każdego roku nasi reprezentanci w dniu 1 czerwca zasiedli w ławach poselskich Sejmu Dzieci i Młodzieży.  W tym zaszczytnym gronie 460 wybrańców z całej Polski znaleźli się Adrianna Święcicka i Amelia Średnicka uczennice gimnazjalnej klasy 3b, Oliwia Kozłowska uczennica kl. 8a i Jakub Klemm uczeń klasy 8c. 

 

A nie było łatwo, bo do rywalizacji o mandat poselski przystąpiło ponad 900 kandydatów. 
W tym roku zadanie rekrutacyjne polegało na zrealizowaniu projektu, w którym kandydaci na posłów upamiętnili losy i działalność posła sprawującego mandat w latach 1918-1939, a który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. 

Posłowie XXV sesji Sejmu


Projekty zrealizowane przez nasze koleżanki i kolegę zdobyły uznanie w oczach komisji konkursowej dzięki czemu Ada, Amelka, Oliwia i Kuba w Dniu Dziecka zasiedli w ławach poselskich XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za podtrzymanie chlubnej tradycji.  

Posłowie XXV sesji Sejmu

Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży była Kancelaria Sejmu. Współorganizatorami  Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Pamięci Narodowej.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com