Warsztaty kulinarne w Vinylowej

We środę 19 stycznia klasa 8d wraz z kilkoma uczennicami z klasy 8c wzięły udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez panią Patrycję Padewską w Restauracji Vinylowa. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Zajęcia zaczęły się od quizu o zdrowym odżywianiu przygotowanym przez Julię Kołacz. Następnie p. Padewska przedstawiła młodzieży zadania i opowiedziała o kuchni francuskiej, włoskiej i greckiej.  Wspomogli ją uczniowie: Justyna Sarzyńska i Mikołaj Wasilewski, którzy przygotowali ciekawostki o w/w kuchniach.

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie przygotowywali sałatkę grecką, mini kanapeczki z bagietki z pastami z awokado, łososia, tuńczyka i jajek z dodatkiem świeżej rukoli, bazylii i szczypiorku oraz tartaletki zapiekane z serem mozzarellą, pomidorkami koktajlowymi, oliwkami i innymi składnikami wedle uznania. Wszystko wyszło przepyszne! Co więcej, było pięknie podane. Bardzo dziękujemy p. Patrycji Padewskiej za gościnę i polecamy Vinylową.