Etwinning- Międzynarodowa Współpraca Szkół

W ramach kolejnego projektu eTwinning „eTwis” nasi uczniowie, którzy biorą udział
w programie, mieli okazję spotkać się online ze swoimi kolegami, koleżankami i nauczycielami z Turcji, Hiszpanii i Włoch. Było to niesamowite wrażenie, ponieważ w spotkaniu, które odbyło się w piątek, 14 stycznia, o godzinie 18.00 , łącznie udział wzięło ponad 50 uczestników. Poszczególne grupy przedstawiały swoje działania z ostatnich dwóch miesięcy. Zostały już też sprecyzowane cele na następne prace. Tym razem uczniowie będą pracowali za pomocą tzw. flipped classroom.

Uczestnicy mają za zadanie obejrzeć dwa filmy dotyczące zmian zachodzących w naszym klimacie, poszukać w Internecie dodatkowych informacji związanych z tematem, a następnie odnieść się
i przeanalizować zdobyte materiały, zapisując swoje spostrzeżenia na specjalnie utworzonym padlecie. Oczywiście wszystko odbywa się w języku angielskim, więc uczniowie mają okazję po pierwsze użyć tego języka w codziennych sytuacjach, po drugie rozwijać swoje kompetencje językowe.

Opiekunem grupy jest p. Magdalena Drab.