Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie 0a i 0b

Nasze zdjęciaNasze zdjęciaMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia sale naszych zeróweczek zamieniły się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, taneczne oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Nie zabrakło również konkursów zręcznościowych, które wzbudzały wiele emocji. Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Ikona zdjęcia.