Dzień Dyni w grupie 0a i 0b

Zdjęcie z dnia dyniDynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze,

dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie.

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszych zeróweczkach święto to obchodziliśmy w piątek 29 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakuje ciasto dyniowe i babeczki, które przygotowali dla nas nasi kochani rodzice..

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab.  Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ciekawostką była ścieżka sensoryczna i wybuchowe eksperymenty.

Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Ikona zdjęcia.