Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października uczniowie PSP nr w Pionkach hucznie świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest promowanie uczenia się matematyki w przyjemny, niecodzienny sposób w formie zabawy.

Cała akcja była poprzedzona przygotowaniami, podczas których uczniowie poprzez zabawę przypominali lub utrwalali sobie tabliczkę mnożenia. W tym czasie dzieci przygotowywały plakaty i transparenty promujące wydarzenie, ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. Ponadto przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw, np. „Hasło Dnia”, „Memory” oraz rozwiązywali zagadki o różnym stopniu trudności.

 

Z kolei w piątek powołane Komisje Egzaminacyjne utworzone przez uczniów klas młodszych sprawdzały wiedzę z tabliczki mnożenia u uczniów klas starszych, Dyrekcji, nauczycieli i innych pracowników szkoły w formie losów z 5 pytaniami. Akcja była przeprowadzona również w mieście. Powołane Patrole Egzaminacyjne utworzone z uczniów pod opieką nauczycieli wyruszyły na miasto w celu sprawdzenia „tabliczkowej wiedzy” mieszkańców Pionek. Odwiedziły Urząd Miasta, Straż Pożarną, sklepy, banki. Przepytywane były również przypadkowe osoby. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na 5 pytań,  otrzymał imienną legitymację oraz odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Udział w akcji wszystkim bardzo się podobał – najbardziej to, że tym razem role się odwróciły i to „MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ”.

Bardzo serdecznie wszystkim DZIĘKUJEMY za wspólne świętowanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com