Wizyta Premier Ewy Kopacz w naszej szkole (video, zdjęcia) - AKTUALIZACJA filmu

NIECODZIENNY I NIEZWYKŁY GOŚĆ

Niespodziewanie 12.11.2014r. do naszej szkoły z krótką wizytą przybyła Pani Premier – Ewa Kopacz. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 nigdy dotąd nie gościła tak ważnej w kraju osoby.

Ewa Kopacz jest Prezesem Rady Ministrów w Rządzie Rzeczypospolitej. Reprezentuje rząd, decyduje o jego składzie oraz kieruje jego pracami. Koordynuje i kontroluje pracę ministrów, zapewnia wykonanie polityki Rady Państwa.

 

 

Nasza placówka przez jeden dzień była najlepiej ochranianym miejscem w Pionkach. Z samego rana do szkoły przyjechali nieumundurowani policjanci oraz ochroniarze BOR, których zadaniem było sprawdzenie miejsca i czuwanie nad bezpieczeństwem Pani Ewy Kopacz.

Choć Pani Premier przyjechała na krótko, to odwiedziła klasę IV a, porozmawiała z uczniami, przywiozła dzieciom upominki: kubki, kredki, gry memory, mapy Polski z zaznaczonymi ważnymi miejscami – wszystko z logo Kancelarii Premiera. Wysłuchała też bardzo krótkiego, ze względu na ograniczenia czasowe, występu artystycznego przygotowanego przez naszych uczniów. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z zespołu tańca ludowego oraz z zespołu muzycznego.

Wszyscy chcieli z bliska zobaczyć znaną z telewizji ważną twarz świata polityki, dlatego grupka uczniów, mimo dawno skończonych lekcji, czekała na Panią Premier Kopacz. Jak się później okazało, warto było czekać. Pani Premier podeszła do oczekujących na nią uczniów, przywitała się z nimi, zamieniła kilka słów, a nawet zrobiła sobie z dziećmi zdjęcie.

Ta wizyta na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich uczniów. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że gościła u nas premier polskiego rządu.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Po wyjściu ze szkoły zrobiła sobie zdjęcie z czekającymi na nią po godzinach uczniami.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com