Sprawdzali swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii w PSP nr 1 w Pionkach

29 maja 2014  uczniowie czterech szkół podstawowych z miasta Pionki i gminy Pionki zebrali się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach aby wziąć udział w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii dla klas VI zorganizowanym przez nauczycielki języka angielskiego, p. Karolinę Fert i p. Sylwię Janicką -Dołęga. W zmaganiach językowych brali udział uczniowie PSP nr 1, PSP w Augustowie, PSP w Czarnej oraz PZS w Suskowoli.

Wcześniej w każdej ze szkół odbył się etap szkolny, który wyłonił najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w II etapie. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Wielkiej Brytanii. Musieli wykazać się również znajomością mapy oraz flagi Wielkiej Brytanii.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora PSP nr 1 w Pionkach pana Andrzeja Gałkowskiego oraz wydawnictwo Pearson Longman.

Oto wyniki:

I miejsce: