Andrzejki w IIb, IIIa, IIIb (zdjęcia)

andrzejki_06.jpg„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień, inny niż wszystkie – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w poniedziałek 26 listopada, kiedy to wychowawczynie klas: IIB, IIIA, IIIB zaprosiły wszystkich swoich uczniów do wspólnej zabawy. Urozmaiceniem zabaw tanecznych były konkursy, w których można było sprawdzić swoją wiedzę na temat obrzędów andrzejkowych. Pod koniec tańców i innych wygibasów na parkiecie powstał długi „ wąż przyjaźni”. W trakcie zabawy uczniowie wspólnie dekorowali „drzewko dobrych uczynków”. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie wszystkich dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając uczestnikom wielu miłych wrażeń.

Z radością można było obserwować, jak uczniowie potrafią się wspólnie bawić. Zadowoleni i pełni pozytywnych emocji, po skończonej zabawie wrócili do swoich domów.

Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary.

Beata Ornat
Małgorzata Śmietanka
Joanna Wiśniewska

Zapraszamy do galerii zdjęć.