WYCIECZKA KLAS TRZECICH W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

W minionym tygodniu klasy III a i III c odwiedziły - korzystając z rządowego programu „Poznaj Polskę” – Warszawę. Po zeszłorocznym lockdownie i niemal całkowitym braku wycieczek, była to świetna okazja nie tylko do zwiedzania, poszerzania swoich horyzontów, ale przede wszystkim do integracji.

W ramach wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN. Lekcja muzealna dotyczyła dinozaurów i miała ona nie tylko formę wykładową – mogliśmy bowiem z bliska podziwiać skamieliny, a także zrekonstruowane szkielety dinozaurów w skali makro. Uczniowie byli aktywni w trakcie zajęć, wykazywali się ogromną wiedzą, stawiali też ciekawe, logiczne pytania. Dodatkowym walorem wizyty w tym miejscu była jego lokalizacja – muzeum znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki, który jest przecież żelaznym punktem każdej wycieczki do stolicy.

Kolejną atrakcja, również o charakterze edukacyjnym, była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce, gdzie nauka odbywa się poprzez doświadczenie. Trzecioklasiści wnikliwie zapoznawali się z poszczególnymi ekspozycjami, analizowali każdą wystawę, dociekali wyjaśnienia zjawisk. Każdy znalazł coś dla siebie – mieliśmy do czynienia z doświadczeniami z wodą, światłem, kolorem, społeczeństwem, robotami … Poznaliśmy nawet sympatycznego robota Thespiana :-)

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia był obiad. Głodni, ale wciąż pełni wrażeń mogliśmy się nimi podzielić w trakcie wspólnego posiłku. I to w tym wyjeździe było najważniejsze – bycie razem.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu dopiero wieczorem. I już z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę!