Co nie co o świetlicy

Do świetlicy chce zajrzeć każdy uczeń szkoły. Można tu rozegrać partyjkę w warcaby, szachy i inne gry stolikowe, w ciszy zjeść drugie śniadanie popijając ciepłą herbatką, skonsultować pracę domową z kolegą, odrobić pracę domową pod opieką nauczyciela, zjeść domowy obiad oglądając wystawę prac plastycznych zorganizowaną przez dzieci świetlicy i nauczycieli.

Wychowawcy organizują zajęcia dla 90 uczniów zapisanych przez rodziców. Są to uczniowie klas 1-4, gdyż czwartakom trudno rozstać się ze świetlicą. Dzieci lubią czynny wypoczynek, a dobrze zorganizowany lokal i dostępność dydaktycznych i rekreacyjnych środków, na które dyrekcja nie żałuje pieniędzy sprawia, że czują się tu dobrze i bezpiecznie rozwijając swoje zdolności i zainteresowania pod okiem wszechstronnie kształconej kadry.

Nauczyciele zapewniają dzieciom udział w różnorodnych zabawach i grach dydaktycznych, np. żywego słowa, czytelniczych, teatralnych, artystycznych (plastycznych, muzycznych, sprawnych rąk), matematycznych, komputerowych, sportowo-rekreacyjnych, konkursach, quizach i wielu innych. Zapewniają również pomoc w odrabianiu pracy domowej i trudnościach szkolnych.

Systematycznie prowadzą akcję "Czytamy dzieciom".

Dzieci uczą się wartościowania, współpracy w grupie, udziału w dyskusji, auto reprezentacji i samooceny.

Nauczyciele świetlicy współpracując z wychowawcami, pedagogiem, dyrekcją i rodzicami rozwiązują małe i wielkie smutki i problemy dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć.