Szkolna Olimpiada Sportowa

W roku szkolnym 2016/2017 na długich przerwach szkolnych, nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Wrochna i Wojciech Mazur organizowali dla uczniów klas VI "Szkolną Olimpiadę Sportową".

W olimpiadzie udział wzięło 19 uczniów. Chłopcy rywalizowali ze sobą w 5 konkurencjach sportowych( piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka koszykowa, unihokej).  W każdej z gier zespołowych musieli wykazać się celnością, szybkością, gibkością i koordynacją ruchową,  ponieważ za każdą pokonaną konkurencję sportową otrzymywali punkty, które były sumowane w ogólnym rankingu. Szkolna olimpiada kończyła się testem wiedzy z zakresu sportu i pierwszej pomocy przedmedycznej.

"Szkolną Olimpiadę Sportową" wygrał uczeń klasy 6b Mateusz Wrochna, który zdobył 68 punktów, drugie miejsce zajął uczeń tej samej klasy-  Mateusz Molendowski z sumą punktów 67, trzecie miejsce na podium przypadło Jakubowi Klemmowi z klasy 6c, który uzyskał 63 punkty.