Sportowy Dzień Ojca w PSP 1

23 czerwca to jedna z ważniejszych dat w "polskim kalendarzu rodzinnym" - Dzień Ojca. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić to wyjątkowe święto w nieco nietypowy sposób. Zaprosili swoich ojców do wspólnej sportowej rywalizacji. W pierwotnym założeniu synowie chcieli sprawdzić umiejętności piłkarskie swoich tatusiów i  w tym celu rozegrać z nimi mecz piłki nożnej.  Niestety aura spłatała małego figla i pojedynek został przeniesiony z boiska na salę sportową. Na szczęście zarówno ojcowie i synowie to wszechstronnie przygotowani zawodnicy, niebojący się żadnych sportowych wyzwań, więc równie ochoczo zmierzyli się ostatecznie w meczu piłki siatkowej.

Na parkiecie do sportowej rywalizacji przystąpili: Szymon Drab z synami - Michałem i Jakubem, Mariusz Jaraszek z synem Bartoszem, Jarosław Procki z synem Jakubem, Marek Warchoł z synem Radosławem oraz Mariusz Wrochna z synem Mateuszem.

Mecz po zaciętej i dość wyrównanej rywalizacji zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny synów. Zespół ojców dzielnie wspierali organizatorzy spotkania - nauczyciele wychowania fizycznego w PSP 1 - Piotr Wrochna oraz Wojciech Mazur.

Bezpośrednio po zakończeniu meczu synowie złożyli swoim ojcom życzenia z okazji ich święta oraz na pamiątkę tego niezwykłego spotkania wręczyli im okolicznościowe dyplomy. Tatusiowie nie pozostali dłużni i obdarowali swoje pociechy specjalnie przygotowanymi na tę okazję koszulkami, ufundowanymi przez Dyrektora PSP nr 1  - pana Andrzeja Gałkowskiego, który był obecny na meczu i wytrwale dopingował obie drużyny.

Idea spotkania bardzo przypadła do gustu zarówno ojcom , jak i ich synom i już umówili się na mecz piłki nożnej w następnym roku szkolnym.