Karta Aktywności Ruchowej

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole, uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wspólnie z rodzicami, dziadkami, babciami, rodzeństwem, czy nawet  ciociami oraz wujkami podnosili swoją sprawność fizyczną w ramach Karty Aktywności Ruchowej. Razem ze swoją aktywną fizycznie rodzinką mieli oni za zadanie wykonać w ciągu roku szkolnego 7 spacerów, 7 wycieczek rowerowych, 7 razy udać się na pływalnię z kimś z rodzinki, 7 razy zagrać z kimś  z rodzinki w tenisa stołowego, badmintona czy tenisa ziemnego, jak  również strzelać rzuty karne, grać w siatkówkę i udać się na łyżwy lub sanki z kimś z rodziny. Wszystkie wykonane czynności dzieciaki wpisywały do swojej Karty Aktywności Ruchowej. Całą akcję w ciągu roku szkolnego koordynowali nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Wrochna i Wojciech Mazur.

Kartę Aktywności Ruchowej ukończyło aż 66 uczniów klas I-III. Uczniowie zostali pasowani na Super Sportowca PSP nr 1 i dostali medale oraz dyplomy dla "całej aktywnej rodzinki".