"Czy wygramy, czy przegramy absolwentów uwielbiamy!" - niecodzienny mecz siatkówki "Nauczyciele kontra Absolwenci" w PSP nr 1.

"Czy wygramy, czy przegramy absolwentów uwielbiamy!" - takim okrzykiem sportowym przywitali swoich byłych absolwentów dyrektor PSP nr 1 - Pan Andrzej  Gałkowski oraz nauczyciele tejże szkoły (Beata Lenarczyk, Marzenna Burchart, Bartłomiej Gałkowski, Karol Łobodziec, Wojciech Mazur i Piotr Wrochna). Po dwóch latach wszyscy znowu spotkali się w murach pionkowskiej  "jedynki", a konkretnie w sali gimnastycznej, podczas meczu piłki siatkowej.

Na początku absolwenci trochę powspominali czas spędzony w swojej pierwszej szkole, a później przystąpili do meczu ze swoimi byłymi nauczycielami. Celem spotkania była przede wszystkim chęć spotkania oraz wspólna zabawa, a wynik meczu był sprawą drugorzędną. Absolwenci w składzie: Damian Smogorzewski, Mateusz Pińkowski, Hubert Paduch, Mateusz Adamiec, Adam Nowak, Igor Kobierzycki, Bartosz Marczak i  Mateusz Warchoł prowadzili zacięty bój na parkiecie ze swoimi byłymi belframi i po czterech rozegranych setach na tablicy widniał wynik 2:2 w setach. W decydującym piątym secie absolwenci, chyba z szacunku do swoich byłych nauczycieli :), oddali  seta wynikiem 12:15, ale już zapowiedzieli, że podczas następnego meczu, który odbędzie się w kwietniu, na tablicy wyników z pewnością zagości inny rezultat spotkania. Nauczyciele i absolwenci zapowiedzieli, że z całą pewnością będą cyklicznie spotykać się na rozgrywkach w piłkę siatkową.

Organizatorami meczu byli: Dyrekcja Szkoły i nauczyciele PSP nr 1. Na pamiątkę tego pierwszego siatkarskiego spotkania absolwenci otrzymali z rąk Pana Dyrektora drobne upominki przygotowane specjalnie na tę okazję (kubki, smycze oraz plakietki z logo szkoły).  Następnym planowanym wyzwaniem dla nauczycieli będzie mecz z rodzicami dzieci uczęszczających do naszej szkoły.