Korowód profilaktyczny

Piątek 10 czerwca był dniem pełnym atrakcji w PSP nr 1.

Po akcji wspólnego czytania cała szkoła ustawiła się w kolorowy korowód, który wyruszył pod Urząd Miasta, promując zdrowe i bezpieczne życie. „Korowód profilaktyczny dziś w Jedynce mamy, temu co nam szkodzi, się przeciwstawiamy”, „Złym nawykom mówimy NIE i bardzo dobrze czujemy się”, „Nasza Jedyneczka o swych uczniów dba i dlatego dzisiaj swój korowód ma”. Takie hasła towarzyszyły przemarszowi, podsumowującemu działania realizowane w naszej szkole w ramach projektu dotyczącego szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Poza wymienionymi hasłami każda klasa wznosiła przygotowane przez siebie okrzyki.

Uczniowie poubierani w kolorowe stroje nieśli transparenty i kwiaty z hasłami profilaktycznymi. Klasy pierwsze, wśród których dominował kolor zielony, za pomocą haseł promowały zdrowe odżywianie. Klasy drugie w białych strojach zachęcały do uprawiania sportu, a klasy trzecie w kolorze niebieskim zniechęcały do spożywania napojów energetycznych. Klasy czwarte, ubrane na pomarańczowo wzięły pod lupę Internet, natomiast klasy piąte w kolorze żółtym przeciwstawiały się agresji. Najstarsi uczniowie zajęli się profilaktyką uzależnień. Wznosząc okrzyki barwny korowód udał się w okolice Urzędu Miasta, gdzie grupa uczniów zachęciła dorosłych do zdrowego stylu życia i zaprosiła do wspólnej zabawy „sałatka owocowa”. Przy muzyce wspólnie z uczniami bawiły się władze miasta, liczna grupa urzędników oraz przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pod Urzędem uczniowie prosili również o głosowanie na podwórko Nivea. Po zabawie korowód przy dźwiękach bębenka wyruszył w dalszą drogę. Przemarsz zakończył się na boisku szkolnym krótką scenką profilaktyczną w wykonaniu chłopców z klasy V b oraz wspólną zabawą w duchu sportowym poprowadzoną przez panią Monikę. Na zakończenie wszyscy obecni zostali uwiecznieni na wspólnej fotografii wykonanej przez pana Krzysztofa Wiśniewskiego.

Teresa Kobylarczyk