Finał konkursu dot. uzależnień

2 czerwca 2016 roku W Centrum Aktywności Lokalnej odbył się finał konkursu Wiedzy o szkodliwym działaniu narkotyków, alkoholu, nikotyny, tzw. dopalaczy, oraz o niebezpieczeństwie wirusa HIV i choroby AIDS wśród młodzieży szkolnej.

W konkursie brali udział uczniowie pionkowskich szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Konkurs podzielony był na 4 etapy podczas których uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy o uzależnieniach. Pierwsze trzy etapy przeprowadzone były w szkołach macierzystych, czwarty etap odbył się w PSP nr 5.

W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie klas szóstych, a finalistami zostali uczniowie klasy VI a:

Klaudia Kitlińska - I miejsce
Wiktoria Kosiec - II miejsce
Sara Tomczyk - III miejsce
Michał Rożniatowski
Norbert Siczek
Radosław Warchoł

Finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów.

Jedną z najlepszych finalistek szkolnych była Wiktoria Kołodziej, której stan zdrowia nie pozwolił na wzięcie udziału w finale międzyszkolnym.

O konkursie można przeczytać na lokalnych stronach internetowych.

Teresa Kobylarczyk