Molenda Dorota

Molenda Dorota - Biblioteka

Urodziłam się w Pionkach. Tu też skończyłam szkołę podstawową oraz szkołę średnią - Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej. Studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Bibliotekarstwa i Informacji Naukowej skończyłam już w trakcie pracy w bibliotece tutejszej szkoły.
W swoim zawodzie pracuję 13 lat. Od samego początku bardzo chciałam by biblioteka słuzyła nie tylko do wypożyczania książek, ale stała się miejscem, gdzie uczniowie będą chętnie przychodzić by pobyć w bibliotece, poczytać czasopisma, skorzystać z księgozbioru podręcznego lub zwyczajnie porozmawiać o swoich problemach, a także uczestniczyć w ciekawych zajeciach, imprezach, konkursach organizowanych dla ciekawych świata i wiedzy uczniów.

Stale udoskonalam swój warsztat pracy biorąc udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach metodycznych, kursach doskonalących i kwalifikacyjnych; 1999r. kurs doskonalący (60 godz.) w zakresie komputeryzacji biblioteki szkolnej z uwzględnieniem programu MOL
2002r. kurs (40 godz.) nauczyciel wspierający rozwój ucznia 2003r. kurs (50 godz.) w zakresie edukacji europejskiej Europa nasz wspólny dom.
2003r. kurs (72 godz.) Technologia informacyjna i komunikacyjna w nauczaniu przedmiotowym i pracy własnej "Intel - Nauczanie ku Przyszłości" 2005r. ? kurs (40 godz.) "Opiekun Szkolnego Centrum Multimedialnego i Informacyjnego". Kurs ten przeprowadzono w ramach realizowanego projektu "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych", w ramach którego od roku szkolnego 2006/2007 szkolna biblioteka posiada MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACYJNE współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Pracownia posiada 4 stanowiska komputerowe, na których został zainstalowany pakiet Office (Word, Excel, Powerpoint, Access), można korzystać także z programów edukacyjnych oraz encyklopedii multimedialnych.

W 2004 roku zostałam nauczycielem dyplomowanym.
Lubię swoją pracę, daje mi ona wiele satysfakcji i możliwości samorealizacji.