Górski Janusz

Górski Janusz - Muzyka

Jestem rodowitym pionkowszczaniniem. Od momentu ukończenia wyższych studiów magisterskich w WSP w Kielcach pracuję jako nauczyciel muzyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach. W tym czasie na terenie szkoły działało wiele zespołów artystycznych odnosząc duze sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Do zespołów tych zaliczam przede wszystkim:

• Zespół Artystyczny CAVATIMA
  • Zespół Muzyki Dawnej MUSICI PIONCOVIENSES
  • Zespół Woklany EmForte

Członkowie ostatnich dwóch zespołów tworzyli klasę muzyczną, która pracowała w oparciu o mój autorski program nauczania przedmiotów muzycznych. Stworzył on szansę grupie uzdolnionych dzieci z małego miasteczka na pogłębiony rozwój (zwłaszcza w sferze duchowej) oraz przeżycie wspaniałej i emocjonującej przygody z muzyką.
Od niedawna pomagam również, jako nauczyciel doradca przedmiotów artystycznych w ODN w Radomiu, tym wszystkim, którzy tego potrzebują. Nadal aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym mojego miasta i regionu.