Finaliści konkursów przedmiotowych

Co roku Mazowiecki Kurator Oświaty organizuje Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w których chętnie uczestniczymy. Jest o co walczyć tytuł laureata zwalnia ucznia z danej części egzaminu i otwiera drogę do każdej szkoły ponadpodstawowej. Finalista uzyskuje dodatkowe punkty, w procesie rekrutacji.  Ponadto, co dla nas bardzo ważne, uzyskując jeden z tych tytułów możemy również ubiegać się o Stypendium Burmistrza Miasta Pionki.

 

W tym roku również podjęliśmy to wyzwanie. Aby osiągnąć wymarzony sukces potrzeba było wiele wysiłku i zaangażowania zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli. Kto próbował ten wie, że to mnóstwo godzin spędzonych na nauce, bo należy nie tylko doskonale opanować cały materiał przewidziany podstawą programową z danego przedmiotu, ale również zapoznać się z wieloma dodatkowymi podręcznikami, poświęcić wiele godzin na czytanie, analizowanie, rozwiązywanie zadań itp.

W tym roku rewelacyjnie w konkursach przedmiotowych poradziły sobie uczennice klas ósmych: Anna Wójcik, Natalia Kobylas, Katarzyna Grzywacz, Aleksandra Łukaszewicz oraz uczennica klasy trzeciej gimnazjum Alicja Osińska. Każda z dziewczyn uzyskała tytuł finalisty Konkursu Polonistycznego.

Wielkie brawa dla dziewczyn i ich opiekunek pani Anny Cybulskiej, pod której czujnym okiem pracowały wymienione ósmoklasistki oraz Marii Stępień opiekunki Alicji.

Warto nadmienić, że Kasia i Ala to również ubiegłoroczne finalistki Konkursu Polonistycznego. Efekty zeszłorocznego sukcesu odczuwał w tym roku również uczeń klasy ósmej Jakub Klemm, który dzięki temu, że w klasie siódmej uzyskał tytuł laureata tegoż samego konkursu, w bieżącym roku zwolniony był z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, uzyskując tym samym wynik 100%.

Serdecznie gratulujemy.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com