Sukcesy Recytatorów

W poniedziałek, 14 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się drugi etap Konkursu Recytatorskiego „W hołdzie polskim poetkom”. Uczniowie ze szkół podstawowych prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: grupy 0, klasy I-II, klasy IV-VI.

Z naszej szkoły Zofia Gregorczyk (kl.VIa) zajęła II miejsce, natomiast Emilka Osiady (kl.IVb) oraz Joanna Tomaszewska (kl. VIb) zdobyły wyróżnienia.

 

Zaś we wtorek, 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się II etap Małego Konkursu Recytatorskiego oraz eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

 

Tegoroczne zawody recytatorów, jak zaznaczyła komisja jury, były na wysokim poziomie. Uczniowie właściwie dobrali repertuar, byli świetnie przygotowani, zaprezentowali się jak profesjonaliści, nie widać było u nich tremy, stresu, odpowiednia dykcja i głośność recytowanych utworów.

 

W tych zmaganiach również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 odnieśli niemałe sukcesy.

 

W Małym Konkursie Recytatorskim w kategorii dzieci młodszych Maja Karasińska z kl. IIIb - uczennica pani Renaty Wierzbickiej zdobyła wyróżnienie, natomiast Emilia Osiadły z klasy IV b- uczennica pani Agnieszki Piekarskiej – Grabowskiej oraz Lena Górniak z klasy IIIc – uczennica pani Małgorzaty Śmietanki otrzymały kwalifikacje do kolejnego etapu konkursu w Radomiu. W kategorii dzieci starszych Zosia Gregorczyk z klasy VIa – uczennica pani Małgorzaty Langi będzie reprezentować naszą szkołę na kwalifikacjach rejonowych w Radomiu.

 

W konkursie Warszawska Syrenka Amelia Golisz z kl. IIIc zdobyła wyróżnienie.

 

Recytatorom gratulujemy, cieszymy się, że dostrzegają piękno poezji i chcą się nim dzielić z innymi prezentując tak wspaniałą jej interpretację.

 

 

 

Małgorzata Langa 

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com