Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013

 

 Osiągnięcia uczniów

w roku szkolnym 2012/2013

 

Konkursy przedmiotowe:

I.      Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” wyróżnienie otrzymali:

Jakub Klemm II c p. Hanna Krawiec

Filip Hrostek IV c p. Agnieszka Śmietanka

Jakub Grabowski IV c p. Agnieszka Śmietanka           

Michał Petkow IV c p. Agnieszka Śmietanka

Mateusz Pinkowski VI c p. Jolanta Mazur

II.   Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KLIO 2012”   p.n. Polskie Symbole Narodowe w kategorii test wiedzy  11 m – ce w Polsce uzyskał:

Adam Nowak  VI b – p. Bartłomiej Gałkowski          

 

III.     Konkursy polonistyczne:

1.    W powiatowym konkursie literackim „Nasza mała ojczyzna – Pionki i powiat radomski”  uczennica Aleksandra Pietras kl. VI c – p. A. Piekarska –Grabowska -  wyróżnienie

2.    W regionalnym konkursie „Moje spotkanie z Puszczą” uczennica Aleksandra Pietras kl. VI c w kategorii literackiej uzyskała I m – ce

 

IV.      Konkursy recytatorskie:

1.    W miejsko – gminnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej

kategoria dzieci młodsze

Zofia Grabiec kl. I a – p. Jolanta Brzózek – II m-ce

kategoria dzieci starsze

Julia Pusateri  kl. IV c  - p. Maria Łachmaniuk – wyróżnienie

 

2. W miejsko – gminnym konkursie poezji mickiewiczowskiej

p.t, „Czytamy Pana Tadeusza”

kategoria dzieci starsze

Anita Mularska  kl. IV a  - p. Agnieszka Piekarska –Grabowska– I m - ce

kategoria dzieci młodsze

Wiktoria Kołodziej  kl. III a  - p. Małgorzata Śmietanka– I m - ce

 

3. W miejsko – gminnym konkursie „W hołdzie polskim poetkom”

kategoria dzieci starsze

Anita Mularska  kl. IV a  - p. Agnieszka Piekarska–Grabowska– I m – ce

Weronika Krystkowiak kl. V b  - p. Agnieszka Piekarska–Grabowska– II m– ce

kategoria dzieci młodsze

Zofia Grabiec kl. I a – p. Jolanta Brzózek – I m-ce

Katarzyna Kustra kl. II c  - p. Hanna Krawiec – III m - ce

 

4. W miejsko – gminnym konkursie recytatorskim poświęconym Janowi Pawłowi II

kategoria dzieci starsze

Weronika Krystkowiak kl. V b  - p. A. Piekarska–Grabowska – wyróżnienie

kategoria dzieci młodsze

Katarzyna Kustra kl. II c  - p. Hanna Krawiec – II m – ce

 

5. W X Diecezjalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej

Julia Pusateri  kl. IV c  - p. Maria Łachmaniuk – II m – ce

Anita Mularska  kl. IV a  - p. Agnieszka Piekarska–Grabowska – III m – ce

 

6. W małym konkursie recytatorskim dzieci młodszych

Zofia Gregorczyk                    kl. III a p. Małgorzata Śmietanka

Wiktoria Kołodziej                     - wyróżnienie

        

V.   Konkursy plastyczne:

1.    W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zachowaj trzeźwy umysł”  laureatkami zostały:

Oliwia Szewczyk V a – p. Anna Kostrzewa

Natalia Spyra V b – p. Anna Kostrzewa

 

2.     Powiatowy Konkurs pt. „Nasza Mała Ojczyzna – Pionki i okolice”

laureatkami zostały:

Oliwia Szewczyk V a – p. Anna Kostrzewa

Paulina Szczechowska V a – p. Anna Kostrzewa

 

3.    Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny „Rok w życiu drzewa”

Aleksandra Waluś VI c – p. Anna Kostrzewa – I m – ce

 

4.    Międzyszkolny Konkurs „Magiczny świat utworów Adama Mickiewicza” laureatami zostali:

Weronika Dróz kl. VI a

Agata Kowalczyk kl. VI a

Filip Hrostek kl. IV c

 

5.    Międzyszkolny konkurs plastyczny na „Szopkę Bożonarodzeniową”    laureatami zostali:

kategoria dzieci starsze

Emilia Szpaderska  kl. IV b  – I m – Ce

Kewin Drelewski kl. VI c  – III m – Ce

Daria Święcicka kl. V b - wyróżnienie

Joanna Januszewska kl. V b - wyróżnienie

Kornelia Brzostowska kl. V b - wyróżnienie

Angelika Święcicka kl. V b - wyróżnienie

Weronika Krystkowiak kl. V b - wyróżnienie

 

kategoria dzieci młodsze

Wiktor Szpaderski  gr. 0 b  - p. Renata Wierzbicka – I m - ce

Sandra Karaś  kl. II c  - p. Hanna Krawiec – I m – ce

Kacper Drab kl. I a – p. Jolanta Brzózek – I m – ce

Kacper Pawlik kl. I a – p. Jolanta Brzózek – II m - ce

Jakub Woźniak kl. I a – p. Jolanta Brzózek – II m – Ce

 

6.    Klasa II c zajęła III m – ce w konkursie miejsko –gminnym na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”

 

VI.        Inne Konkursy

 Szkolny konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja – p. Bartłomiej Gałkowski w teście wiedzy I m-ce Mateusz Adamiec kl. VI a

prace plastyczne klasy starsze I m-ce Weronika Drózd kl. VI a

prace plastyczne klasy młodsze I m-ce Jakub Klemm kl. II c

 

Szkolny konkurs „Ubrane warzywo” dla klas I – III

I m - ce - klasa II a – p. Beata Kacperczyk

II m – ce - klasa II b – p. Beata Ornat  i klasa III a – p. Małgorzata Śmietanka

III  m – ce – klasa I a – p. Jolanta Brzózek  i klasa I b – p. Beata Lenarczyk

 

Szkolny konkurs „Zakładka dla książki”

I – m - ce Angelika Kazimierska

II – m – ce Oliwia Kozłowska                      kl. II a - p. Beata Kacperczyk

III – m – ce Michał Krajewski

 

W X edycji konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu mazowieckiego

Julia Grotkowska z kl. II b została laureatką I etapu

 

VII.   Sport

1.    Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej

III m – ce drużyna dziewcząt – p. Marzena Burchart

III m – ce w turnieju piłki siatkowej Tadeusza Machnio

 

2.    W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Puchar Sprintu” na dystansie 50 m

dwukrotnie III m - ce zajął Mateusz Sąpór kl. V b – p. W. Mazur                                    

oraz III m - ce Bartosz Mucha kl. IV b

 

VIII. Konkursy JĘZYK ANGIELSKI 

”Spelling Champion” – „Mistrz Literowania” – szkolny konkurs dla klas III 

I miejsce – Jakub Grabowski IIIa (uczeń p. S. Janickiej-Dołęga)

II miejsce – Mikołaj Paterek  i Wiktoria Kosiec IIIa       (uczniowie p. S. Janickiej-Dołęga)

III miejsce – Adrianna Święcicka IIIb (uczennica  p. K. Fert)

 

”Oxford – miasto niezwykłe”  - ogólnopolski konkurs dla klas IV-VI 

10 miejsce w Polsce – klasa VIb (uczniowie p. S. Janickiej-Dołęga)

 

Szkolny konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w j. angielskim dla klas I-IV i V-VI.

Zwycięzcy z klas I-IV:

I miejsce – Anita Mularska IVa (uczennica  p. K. Fert)

II miejsce – Kacper Pawlik Ia (uczeń  p. K. Fert)

III miejsce – Julia Chłopicka IVc (uczennica p. S. Janickiej-Dołęga)

Zwycięzcy z klas V-VI:

I miejsce – Aleksandra Pietras i Aleksandra Waluś VIc      (uczennice  p. K. Fert)

II miejsce – Katarzyna Konofalska VIb (uczennica p. S. Janickiej-Dołęga)

III miejsce – Milena Bernaś i Dominika Czyżewska VIb    (uczennice  p. S. Janickiej-Dołęga)

 

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej organizowany przez PG2: 

kategoria „Szkoła Podstawowa”:

I miejsce – uczennice kl. IIb (Anna Wójcik, Hanna Robak, Zofia Sztyber, Julia Grotkowska, Natalia Kobylas) (uczennice  p. S. Janickiej-Dołęga)

II miejsce – Alicja Osińska kl. IIIb (uczennica  p. K. Fert)

 

„Skills Champion – Mistrz umiejętności” – szkolny konkurs dla klas IV sprawdzający umiejętności językowe:

I miejsce: Kamil Siwczyk – kl. IVb (uczeń  p. S. Janickiej-Dołęga)

II miejsce: Angelika Bojek – kl. IVc (uczennica  p. S. Janickiej-Dołęga)

III miejsce: Jakub Grabowski – kl. IVc (uczeń  p. S. Janickiej-Dołęga)

 

Międzyszkolny Konkurs z okazji Dnia Św. Patryka na plakat związany z Irlandią i św. Patrykiem organizowany przez PG 2:

kategoria „Szkoła Podstawowa”:

I miejsce - Weronika Modzelewska i Sandra Bochyńska – kl. VIc (uczennice  p. K. Fert)

 

III Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego o krajach anglojęzycznych (dwu etapowy) dla szkół podstawowych sprawdzający wiedzę o Wielkiej Brytanii  i Stanach Zjednoczonych organizowany przez PG2:

I miejsce w II etapie: Aleksandra Pietras – kl. VIc (uczennica  p. K. Fert)

wyróżnienie: Mateusz Pinkowski – kl. VIc (uczeń  p. K. Fert)

 

III Pionkowski Konkurs Teatrów Szkolnych w języku angielskim w MOKu organizowany przez PG2 

I miejsce: przedstawienie „Brzydkie kaczątko” zaprezentowane przez 18 uczennic kl. Ib i IIb z koła teatralnego (uczennice  p. S. Janickiej-Dołęga)

(kl. Ib: Natalia Wanot, Milena Alot, Martyna Skarbek, Maja i Wiktoria Zagożdżon, Maja Janiszewska, Amelka Sąpór, Amelka Wyroślak, Nikola Przerwa, kl. IIb: Hania Robak, Natalia Strzębała, Paulina Pawłowska, Julia Grotkowska, Zosia Sztyber, Róża Drózd, Ania Wójcik, Kasia Grzywacz, Natalia Kobylas)

 

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (dwu etapowy) organizowany przez PSP Nr 1:

III miejsce w II etapie: Weronika Modzelewska i Mateusz Pinkowski – kl. VIc  (uczniowie  p. K.Fert)

 

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com