EKOLOGICZNIE I PLASTYCZNIE-WIELKI SUKCES NATALKI.

Dyplom dla NatalkiW warszawskim kinie Praha odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom XIII edycji konkursu o tematyce ekologicznej pn. „Świadoma energia – oszczędzamy i zmieniamy źródła” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.

 

Tegoroczny temat konkursu przybliżał zagadnienia związane z promowaniem stosowania energii ze źródeł odnawialnych. Popularyzacja tematu OZE miała zwiększyć zainteresowanie źródłami energii odnawialnej wykorzystywanymi przez indywidualne gospodarstwa domowe. OZE to także inwestycje w ochronę klimatu i przeciwdziałanie degradacji środowiska naturalnego.
W konkursie wzięło udział ponad 700 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Mazowsza. Przeprowadzony był w trzech etapach: szkolnym, lokalnym i wojewódzkim. Uczennica klasy II c z PSP nr 1 w Pionkach – NATALIA MORDKA została laureatką I i II etapu i otrzymała wyróżnienie ( będąc na 4 miejscu) w etapie finałowym, wojewódzkim. Konkurs nie był łatwy, gdyż do finału mogła zakwalifikować się tylko jedna osoba z powiatu radomskiego. Opiekunem Natalki jest p. Beata Ornat. Cieszymy się bardzo z tak dużego sukcesu, gratulujemy i życzymy dalszych.                        

 

                                                                                                                                                  

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com