Szkolny Konkurs Ortograficzny-wyniki

          W maju, w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wszyscy chętni uczniowie z klas IV – VI walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”.
         Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, do którego przystąpiło 54 uczniów, polegał na uzupełnieniu tekstu z lukami. „Sposób na duchy”, (bo taki tytuł nosił tekst dyktanda) wcale nie okazał się taki łatwy, ponieważ do kolejnego etapu zakwalifikowało się tylko 8 uczniów - Katarzyna Grzywacz kl. IV b, Wiktoria Kołodziej kl. Va,  Jakub Grabowski kl. V a, Zuzanna Błazik kl. VI a, Mateusz Tomaszewski kl. VI a, Aleksandra Gołębska Kl. VI b, Kalina Świątek kl. VI b oraz Jakub Grabowski z klasy VI c. Kolejny etap polegał na napisaniu dyktanda ze słuchu, tym razem należało uważać nie tylko na pisownię ó, u, ż, rz, czy h, ch, ale również na małe i wielkie litery, zakończenia rzeczowników, pisownię łączną i rozdzielną oraz interpunkcję.

 Z „Wojażami Żyrafy Żanety” najlepiej poradził sobie Jakub Grabowski z klasy VI c i to on zdobył tytuł Mistrza Ortografii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach. II miejsce zajęła Zuzanna Błazik, zaś III Jakub Grabowski z klasy Va.
        Wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, zwycięzcom GRATULUJEMY i zachęcamy wszystkich uczniów do szlifowania i utrwalania zasad poprawnej pisowni, ich znajomość na pewno jeszcze nie raz się przyda.

        
Małgorzata Langa
        Agnieszka Piekarska – Grabowska
        Anita Grzywacz

Joomla Templates by Joomla-Monster.com