Konkursy

Finaliści konkursów przedmiotowych

Co roku Mazowiecki Kurator Oświaty organizuje Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w których chętnie uczestniczymy. Jest o co walczyć tytuł laureata zwalnia ucznia z danej części egzaminu i otwiera drogę do każdej szkoły ponadpodstawowej. Finalista uzyskuje dodatkowe punkty, w procesie rekrutacji.  Ponadto, co dla nas bardzo ważne, uzyskując jeden z tych tytułów możemy również ubiegać się o Stypendium Burmistrza Miasta Pionki.

Wyniki konkursu programistycznego w SCRATCH

W dniach 12.04-31.05.2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs z umiejętności programowania gier w programie SCRATCH. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas IV-VIII:

Brawa dla Amelii

Amelka z dyplomemAmelia Chimkowska z klasy 8 B zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Masters of English”. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się w ubiegły piątek w PSP nr 5 w Pionkach.  Dyplomy zostały wręczone zwycięzcom przez Starostę Powiatu Radomskiego, który objął konkurs swoim patronatem.

VI Miejsko - Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Dyplomy z konkursuVI MIEJSKO - GMINNY KONKURS

WIEDZY O ZJEDNOCZYNYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ

 

21 maja 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach odbył się VI Miejsko - Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla klas VI. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego p. Sylwię Janicką –Dołęga oraz p. Karolinę Fert. Wzięło w nim udział 17 uczniów z 5 szkół z miasta Pionki i gminy Pionki (PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 5, PSP Laski, PSP Suskowola, PSP Czarna). 

FOLKlaski i FOLK Kids w finale wojewódzkiego konkursu wokalnego

Selfi FOLKlasekW tym tygodniu w Mrozach odbył się XIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK 2019. W kwietniu eliminacje  do niego przeszły dwa nasze zespoły: „ FOLK kids” ( klasa III a i IV a)  i „ FOLKlaski”(klasa VII b). Młodszy zespół to uczniowie: Hanna Pochylska, Hanna Wrochna, Anastazja Wiszniowska, Oliwier Kobyłka, Liwia Ruba i Antosia Jaszewska. Straszy zespół wystąpił w składzie: Milena Alot, Martyna Skarbek, Nikola Przerwa, Amelia Sąpór i Maja Zagożdżon. Moc niesamowitych wrażeń, wiele nowych doświadczeń, wyjątkowo zdolni uczestnicy,  niezwykle zaangażowane i pełne pasji jury ( Paweł Izdebski, Kuba Jurzyk, Karol Kozłowski zespół KOMBI) tak w skrócie można opisać KULTUROMANIAKA. 

Podkategorie

Joomla Templates by Joomla-Monster.com