Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2020 BUDYNEK B / wyniki konkursów

Już po raz kolejny obchodziliśmy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że aby sztuka czytania nie zanikła, musimy zachęcać dzieci do czytania.

Cele obchodów: motywowanie uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej, zwrócenie uwagi na rolę książki w życiu człowieka, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji w zbiorach biblioteki, wykorzystanie MCI do doskonalenia umiejętności posługiwania się komputerem jako narzędziem wspomagającym zdobywanie wiedzy, promocja biblioteki.

Dlatego zostało podjęte wiele działań aby stworzyć klimat przychylny lekturze.

Biblioteka została odświętnie udekorowana, przystrojona cytatami o książce i czytelnictwie

a także hasłem tegorocznych obchodów : „Z książką ci do twarzy”, oraz zapraszała do „słodkiego” wypożyczania książek ( każdy czytelnik wypożyczający książkę w październiku był częstowany cukierkami.)

Zorganizowano :

-  wystawę „Książki najstarsze i niezwykłe” jakie znajdują się w bibliotece (niektóre okazy mają  ponad 80 lat, czy  np. pisane alfabetem Braille`a  i  tzw. harmonijki itp.)

-  gazetkę cytatów i aforyzmów o książkach i czytaniu,

- ogłoszono trzy konkursy:

1) Zgadnij czyja to karykatura? -druga edycja klasy VI - VIII

2) konkurs plastyczny „reklama ulubionej książki” Klasy IV -V

3) konkurs „ życzenia dla biblioteki, lub „wiersz o bibliotece” klasy IV – VIII

Wystawa „Książki najstarsze i niezwykłe” cieszyła się wśród społeczności uczniowskiej dużym zainteresowaniem, zwiedzano wystawę zarówno indywidualnie w czasie przerw lekcyjnych jak również wychowawcy klas lub poloniści umawiali się na lekcje biblioteczne w czasie których bibliotekarz prezentował najciekawsze eksponaty  np. takie z pieczątką jeszcze 7-kl Szkoły Powszechnej im. M. J. Piłsudskiego w Zagożdżonie z 1923 roku.

Poniżej prezentuję wyniki konkursów ogłoszonych przez bibliotekę:

WYNIKI KONKURSU  „ZGADNIJ CZYJA TO KARYKATURA”

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas: VI a, VII b, VII c, VII d, VIII b, VIII c.

Najlepsi z wynikiem 10 punktów na 10 możliwych do zdobycia to:

1. Białkowska Aleksandra kl. 8 b

2. Nakoneczna Joanna kl. 8 b

3. Zagożdżon Julia kl. 8 b

4. Gębka Urszula kl. 7 c

5. Gdulewicz Julia kl. 7 c

6. Gdulewicz Martyna kl. 7 c

7. Góralska Natalia kl. 7 c

Wynik 9p/10 uzyskały:

1.Golisz Amelia kl. 8 c

2. Paduch Emilia kl. 8 c

3. Wasiak Gabrysia kl. 8 c

4. Marszula Kornelia kl. 7 c

5. Boguszewska Julia kl. 6

Wynik 8p/10 uzyskali:

1. Kotlińska Kinga kl. 7 d

2. Tonowicz Piotr kl. 7 d

Uczniowie, którzy uzyskali 10, 9, 8 punktów otrzymają z języka polskiego jako ocenę cząstkową „5” oraz dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają wpisy do Librusa z zachowania +1.

W KONKURSIE „WIERSZ O BIBLIOTECE”

wzięła udział Blanka Nadolska z kl. 4 c, która za piękny wiersz otrzyma z języka polskiego jako ocenę cząstkową „5” oraz wpis do Librusa z zachowania +1.

Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do udziału w wymienionych wydarzeniach.

Dorota Molenda

Zapraszamy do galerii zdjęć.