Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020

Dnia 29 września w naszej szkole po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży . Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

W klasach I-III o godz. 10:00 wychowawczynie czytały swoim uczniom wybrane  fragmenty książek „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”, „O zajączku Filipie który ze strachu dokonał wielkich czynów” oraz „Oto jest Kasia”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przygód bohaterów książek.

Natomiast w starszych klasach  na każdej lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom na głos  fragmenty nowych, ciekawych książek przygotowanych w tym celu przez bibliotekę szkolną lub przynosili własne książki z dzieciństwa, by zachęcić do ich przeczytania. Czytanie było także wspólne, uczniowie chętnie włączali się do akcji. Czytana była zarówno proza jak i poezja.  Ciekawą inicjatywą wykazała się jedna z klas, w której uczniowie przynieśli swoje książki z wybranym, ciekawym fragmentem. Wcześniej zostali poproszeni o niezdradzanie tytułu książki jaką przynieśli i zakrycie okładki, koledzy i koleżanki odgadywali tytuły.  Dziękujemy nauczycielom za włączenie się do akcji i ciekawe pomysły.

Dorota Molenda, Renata Basaj, Tratkiewicz Anna

Zapraszamy do galerii zdjęć.