Święto Patrona Szkoły

20 listopada w rocznicę śmierci patrona szkoły - Stefana Żeromskiego, obchodzone jest szkolne święto. Również w tym roku uczniowie zebrani w „Kąciku Patrona” poznali ważniejsze fakty z życia pisarza. Zapalając znicz uczcili pamięć wielkiego pisarza i wielkiego człowieka.

Starsi uczniowie naszej szkoły mogą oglądać trzy wystawy poświęcone naszemu patronowi.

Pierwsza znajdująca się w bibliotece szkolnej pt. „Stefan Żeromski w oczach dzieci”, przedstawia wspaniałe portrety naszego patrona, wykonane różnymi technikami, nawet z plasteliny.

Druga wystawa umiejscowiona została na korytarzu przy bibliotece i zatytułowana „S. Żeromski w poezji znanych i nieznanych twórców”, (m. in. M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej) oraz kolejna na dolnym korytarzu przy wejściu do szkoły przedstawiająca życie i twórczość pisarza oraz wiersze o patronie napisane przez uczniów szkoły z ogłoszonego wcześniej konkursu. Wystawy te cieszyły się dużym zainteresowaniem. W klasach odbyły się pogadanki na temat życia i twórczości patrona, także przy okazji omawiania lektury.

Dorota Molenda

Renata Basa