Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania rok 2019

To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy już w piątek 27 września w obu budynkach i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci i młodzieży do świata książki.  Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Na lekcjach czytane były przez nauczycieli wybrane fragmenty książek, w bibliotece słuchaliśmy z audiobooka „Małego Księcia”, a przez radiowęzeł szkolny na długiej przerwie uczniowie mieli okazję posłuchać z płyty CD słynnej bajki Dr. Seussa „Kot Prot”. Mamy nadzieję, że zachęci to uczniów do częstszego odwiedzania biblioteki i czytelni a także czytania młodszemu rodzeństwu.

Dorota Molenda

Renata Basaj