Pasowanie pierwszoklasistów (wideo)

Jak co roku o tej porze uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Po zapoznaniu się z lokalem biblioteki, regulaminem wypożyczalni i czytelni, księgozbiorem oraz zasadami wypożyczania „pierwszaki” złożyli uroczyste przyrzeczenie.

Każdy otrzymał dyplom oraz list skierowany do rodziców mówiący o potrzebie czytania dzieciom i przez dzieci. Po wypożyczeniu swojej pierwszej książki uczniowie dostali zakładki wykonane przez starszych kolegów.

Niespodzianką dla uczniów było przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki pt.”W bajkowym lesie”. Uczniowie dowiedzieli się, że oprócz książek drukowanych istnieją także inne formy książki :e-booki, audiobooki  i z nich można również korzystać.

Zapraszamy także do obejrzenia całego przedstawienia.

Renata Basaj

Dorota Molenda