Wyniki międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Mistrz Pięknego Czytania”

Uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym  „Mistrz Pięknego Czytania” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pionkach.

I etap odbył się w szkole. Komisja konkursowa  w składzie:

Łachmaniuk Maria, Sekuła Magdalena, Basaj Renata, Dorota Molenda do dalszego etapu zakwalifikowało 5 osób (4 z klas trzecich i 1 z klasy czwartej).

W dniu 09.02.2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu Filia w Pionkach odbył się II etap konkursu. Uczestnicy czytali wybrany fragment książki (klasy III - „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” Elżbiety Zubrzyckiej ; klasy IV - „Momo” Michaela Ende lub „Emil ze Smalandii” Astrid Lindgren), następnie zaprezentowali krótki fragment wskazany przez komisję konkursową.

Podczas czytania ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu

Z naszej szkoły uczennica klasy IIId Lena Wrochna zdobyła III miejsce a Franciszek Szczepaniak z kl. IIIc otrzymał   wyróżnienie. Gratulejemy!