Ogólnopolski wybór książek

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskich wyborów książek. Patronat nad przedsięwzięciem objęła minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik – Rostkowska.

Uczniowie mieli  szansę zdecydować, co będą czytać i jakie książki znajdą się w naszej szkolnej bibliotece.

Organizatorem akcji była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkól Polskich i redakcją „Biblioteki szkolne online”.

Celem tej akcji było poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, a także dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań młodzieży.

Organizacja Wyborów Książek:

- Przez cały miesiąc luty uczniowie zastanawiali się nad wyborem najciekawszych książek, które ostatnio czytali.

- 3 marca otrzymali karty do głosowania, na których należało wpisać tytuły najciekawszych książek (od 1 do 3).

- 4 marca Komisja Wyborcza odwiedziła klasy. Uczniowie do urny wrzucali swoje wypełnione karty głosowania.

Po zakończeniu wyborów  Szkolna Komisja Wyborów zrobiła zestaw tytułów, które wskazali uczniowie i przekazała go do organizatora (redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”). Organizator na podstawie sprawozdań z poszczególnych szkół zrobił wykaz zbiorczy, który pokazał faktyczne zainteresowania czytelnicze uczniów.

W wyborach głosy oddało 270 uczniów klas II-VI.

Szkolny wykaz książek wskazanych przez naszych uczniów został zamieszczony w bibliotece.

Teraz oczekujemy na dotację rządową na zakup książek do biblioteki ( w ramach rządowego projektu „Książki naszych marzeń”, do którego nasza szkoła zgłosiła swój udział) .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych wyborów.

Renata Basaj, Dorota Molenda