Dzień Dziecka w PSP 1 (video)

Sportowo i grillowo uhonorowany został Dzień Dziecka w „Jedynce”. 29 maja uczniowie klas 4-6 podzieleni na dwie tury brali udział w rozgrywkach sportowych i pikniku zorganizowanym  na terenie szkoły. W pierwszej turze klasy czwarte rywalizowały między sobą w sali gimnastycznej, a klasy piąte i szóste grillowały na placu szkolnym. W drugiej turze nastąpiła zmiana.

Pierwsza tura była bardzo emocjonująca, ponieważ rozgrywki sportowe klas czwartych uświetniła obecność przedstawicieli naszych władz miejskich z Burmistrzem  panem Markiem Janeczkiem na czele. Panowie czynnie włączyli się do zabawy wspierając swoim zaangażowaniem poszczególne zespoły. Pan Burmistrz dołączył do klasy IV a, drużynę klasy IV b wspomagał radny pan Stanisław Pacan, a klasę IV c ze sportowym zacięciem wspierał przewodniczący Rady Miasta pan Bohdan Tosza. Na ławce rezerwowych mobilizował kolegów do sportowej walki radny pan Janusz Mucha.  Drużyny wspierane przez szanownych gości musiały zmierzyć się w następujących konkurencjach:
- Bieg z piłką między kolanami
- Wyścig z kręceniem hula-hop
- Wyścig na kocykach
- Toczenie piłki kręglem
- Bieg z woreczkami – „Sadzenie ziemniaków”
- Przenoszenie woreczków bez pomocy rąk
- Rzut koszulką do kapitana drużyny
- Rzut piłeczką tenisową do odwróconego pachołka
Udział i wielkie zaangażowanie gości w rozgrywki sportowe sprawiły dzieciom wielką radość i frajdę. Wszyscy świetnie wykonywali zadania i wspaniale się bawili. Sportowa rywalizacja przerodziła się w doskonałą zabawę. Mimo zaciętej walki, po podsumowaniu wszystkich  wyników okazało się, że w naszych sportowych zmaganiach nie było przegranych. Organizatorom zależało przede wszystkim na dobrej zabawie i przestrzeganiu  zasady „fair play”.
 Cała  impreza została zorganizowana i przeprowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego PSP 1 w ramach trwającej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Zapraszamy do galerii zdjęć.