WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO W KLASIE 2A - 3.06.2014r.

Dnia 3 czerwca był w naszej klasie 2A gość specjalny. Był nim ratownik medyczny - dziadek naszego kolegi klasowego Grzesia Zawodnika. Pan ratownik Jan Krawiec opowiadał o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, zaprezentował strój i wyposażenie ratownika medycznego i odpowiadał na liczne pytania bardzo zainteresowanych dzieci.

Bardzo ważnym elementem spotkania było szkolenie jak udzielać pierwszej pomocy. Wszystkie dzieci przypomniały sobie sposób postępowania w trakcie udzielania pomocy. Każdy miał możliwość przećwiczyć resuscytację, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz poczuć jak czuje się zarówno ratujący jak i ratowany :)

Ta lekcja była bardzo pouczająca i interesująca. Czas minął bardzo szybko :) Dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że ludzkie życie jest wartością najwyższą i zawsze, niezależnie od okoliczności trzeba je ratować, pamiętając jednocześnie o własnym bezpieczeństwie.

DZIĘKUJEMY PANU JANOWI KRAWCOWI ZA  WSPANIAŁE ZAJĘCIA!!! :) :) :)

Wych. Jolanta Brzózek

Zapraszamy do galerii zdjęć.