Wycieczka klasy II b i III b do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W dniu 23 kwietnia 2014 roku uczniowie klas II b i III b wraz z wychowawcami: panią Beatą Lenarczyk i panią Beatą Ornat byli na wycieczce w Warszawie.To był kolejny wyjazd do stolicy.Tym razem głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego.Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi,czy tam jest tak fajnie,jak słyszeliśmy od tych,którzy już byli.Wstaliśmy baaaaardzo wcześnie i o 6.30 wyruszyliśmy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie szybko..Ci, co byli, mówili nam prawdę, tam jest super.

Następnym miejscem, które odwiedziliśmy, był Stadion Narodowy. Wybudowano go w latach 2008 – 2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Może też pełnić funkcje biurowe, handlowe, hotelowe oraz gastronomiczne. Obiekt może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców. Stadion zawiera kilka poziomów, których część znajduje się pod poziomem boiska. My zwiedziliśmy część nadziemną obiektu, rozprowadzającą widzów bezpośrednio na trybuny. Wejście na samą górę miejsc siedzących okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem, ale daliśmy radę. Zastanawialiśmy się, dlaczego na tak pięknym stadionie nasza reprezentacja radzi sobie ;( różnie.Nasi koledzy, którzy grają w piłkę nożną zmienią to niebawem)).

Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Ps. Byliśmy grzeczni, więc nasze kochane panie zabrały nas na małe zakupy, gdzie sami mogliśmy kupić to i owo. Dziękujemy. Nie możemy się doczekać 12 czerwca i następnej wycieczki.

Uczniowie klasy IIb i IIIb z wychowawczyniami ;)

Zapraszamy do galerii zdjęć.