Dzień Edukacji Narodowej (10.10.2013) - (zdjęcia, video)

Dnia 10 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli: grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice  oraz uczniowie.

Wszystkich zgromadzonych powitał pan dyrektor Andrzej Gałkowski, który złożył pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz podziękował za sumienną pracę i życzliwość okazywaną dzieciom każdego dnia.

Następnie uczniowie klasy III a i IV a zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Wszystko dla nauczyciela – czyli pokaz mody nauczycielskiej”. Przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Kacperczyk, Małgorzaty Langa i Anny Kostrzewy.

Publiczność miała okazję posłuchać kilku dobrych rad jak odróżnić nauczyciela i ucznia w szkole, ale ponieważ czasem to nie wystarcza, uczniowie zaproponowali bardziej obrazowy sposób. Szkolna sala na chwilę zamieniła się w profesjonalny wybieg dla modelek, na którym dziewczynki zaprezentowały przykładowe stroje dla nauczyciela matematyki, przyrody, historyka, polonisty oraz nauczyciela bibliotekarza. Na pojawienie się kolejnych modelek publiczność reagowała wybuchem śmiechu i gromkimi brawami, stroje były piękne, kolorowe, ale przede wszystkim zabawne, bo chodziło o to, by wywołać uśmiech na twarzach pedagogów. Uzupełnieniem przedstawienia była humorystyczna scenka w sali lekcyjnej, która pokazywała w krzywym zwierciadle zachowanie uczniów podczas jednej z lekcji. Występy młodych artystów swym śpiewem ubarwili wokaliści z klas piątych, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „14 października”.

Na koniec uczniowie w podziękowaniu za codzienny trud wychowania złożyli nauczycielom życzenia spokojnej pracy i satysfakcji z niej płynącej. Dobrego zdrowia i samopoczucia. Spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.