Misja: Recykling.

Dnia 22 kwietnia młodzi ekolodzy z PSP nr1 w Pionkach wraz z paniami Joanną Ćwiklak i Beatą Ornat wzięli sprawy ekologii w swoje ręce. Dokładniej mówiąc, maszerowali ulicami miasta z transparentami propagującymi recykling, tworząc barwny korowód. Można było zobaczyć hasła zachęcające do wtórnego przetwarzania surowców. Nie zabrakło także niespodzianek. Ekolodzy przygotowali przedstawienie pt. „ Segregując śmieci- zarabiasz i chronisz przyrodę”, w czasie którego aktorsko uzdolniona młodzież zainscenizowała na scenie Ogródka Jordanowskiego szkolną wycieczkę.

Wiele się działo, bo jej uczestnicy wszędzie pozostawili po sobie sterty śmieci. Wystarczył jednak krótki wykład nauczyciela o zaśmiecaniu środowiska, aby wszyscy chętnie zaczęli sprzątać.

Piosenka specjalnie ułożona przez dzieci na tę okazję została przebojem całej imprezy. Jej refren brzmiał:

„Nie chcemy żyć wśród śmieci,

kochamy nasz piękny świat.

Będziemy w jego obronie stawali

I śmieci segregowali.”

Widownia świetnie się bawiła, tańcząc i śpiewając razem z przyjaciółmi przyrody. Młodsze dzieci miały także okazję wejść na scenę i pomóc w segregacji śmieci.

Ekolodzy.